APIE
Baltijos šalims adaptuota metodika
Visuomenėje auga suvokimas apie žmogaus poveikį aplinkai, todėl vis daugiau suprantame kaip asmeninis gyvenimo būdas įtakoja atskiro individo ir visos planetos gerovę. Deja, bet Baltijos šalių švietimo sistemoje darniam vystymuisi nėra skiriama pakankamai dėmesio. Tam, kad spręstų šią problemą Lietuvos vaikų ir jaunimo centras (LVJC) įgyvendina Erasmus+ programos finansuojamą projektą „Šuolis link darnaus gyvenimo stiliaus/Jump into sustainable lifestyle“.
Pagrindinis projekto tikslas yra pritaikyti ir adaptuoti inovatyvias švietimo praktikas apie darnų vystymąsi projekto partnerių šalyse ir jas kaip galima plačiau paskleisti.
Šiam tikslui įgyvendinti projekto partneriai sukūrė praktinį užduočių vadovą pedagogams, adaptuojant pasaulinę PERL metodiką Baltijos šalių poreikiams.
Kviečiame mokytojus ir švietimo darbuotojus naudoti šią metodinę priemonę.
AKTYVI.
Aktyvūs mokymosi metodai skatina moksleivius susimąstyti apie tai, kaip jie gyvena, kokios jų puoselėjamos vertybės, kaip priimami su darniu vystymusi susiję sprendimai.
Šiame vadove naudojamos pedagoginės paradigmos, kurios skatina moksleivius tiesiogiai tyrinėti darnumo temas.
ĮTRAUKIANTI.
Praktinio vadovo tikslas yra ugdyti moksleivių gebėjimą būti atviriems pokyčiams, veikti bendradarbiaujant, mąstyti, diskutuoti ir daryti išvadas apie skirtingas kasdieninio gyvenimo veiklas, nukreiptas žmonijos gerovei ir tai daryti holistinu, kritišku ir kūrybišku keliu.
PROFESIONALI.
Šį praktinį vadovą remia Erasmus+ programa, prie jo sukūrimo prisidėjo keturi partneriai:
- Švietimo darniam vystymuisi bendradarbiavimo centras Taikomųjų mokslų Inland Norvegijoje universitete, Hamar, Norvegija.
- Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, Vilnius, Lietuva
- Kūrybiško mokymosi centras „Annas 2", Ryga, Latvija.
- Humana žmonės žmonėms, Talinas , Estija.
PRAKTINIS VADOVAS
Darnumui reikalingos tam tikros piliečių kompetencijos.
Praktinis vadovas yra padalintas į skirtingas dalis, kad padėtų mokytojams ugdyti darnaus vystymosi kompetencijas. Galite naudoti užduotis atsižvelgdami į tai, kokias kompetencijas norite ugdyti, kokį elgesį klasėje paskatinti, kokius mokymo būdus naudoti ir kiek tam galite skirti laiko. Šalia kiekvienos užduoties yra lentelė, kurioje pateikiamas ugdomų kompetencijų sąrašas, mokytojas gali paskatinti moksleivius atlikus užduotį padiskutuoti ir reflektuoti apie šias kompetencijas.
Jei norite atsisiųsti visą medžiagą viename faile - naudokitės šia nuoroda.
NUOTRAUKOS
Kai kurioms temoms atskleisti naudojami paveikslėliai
Žemiau galite atsisiųsti paveikslėlius po vieną arba visus iš karto.