PAR
BALTIJAS VALSTĪM PIEMĒROTA „PERL“ METODOLOĢIJA
Ar katru brīdi arvien vairāk pastiprinās izpratne par cilvēku ietekmi uz apkārtējo vidi un tam tiek veltīta liela uzmanība, kā cilvēku izvēlēs bastītais dzīvesveids spēj ietekmēt gan personīgu, gan globālu rezultātu vides saglabāšanā. Diemžēl, ilgtspējīga attīstība joprojām nav centrālā tēma Baltijas valstu izglītībā. Lai šo problēmu risinātu, Lietuvas Bērnu un Jauniešu Centrs ir uzsācis Erasmus + projektu „Pāriet uz ilgtspējīgu dzīvesveidu“.
Šī projekta mērķis ir pēc iespējas straujāk izplatīt un ieviest inovatīvas izglītības aktivitātes, kas māca par ilgtspējīgu un atbildīgu dzīvesveidu, projekta partnerības valstīs.
Projekta partneri radīja skolotājiem rokasgrāmatu, kas ir adaptēta pēc PERL izstrādātām metodoloģijām un piemērota Baltijas valstīm.
Mēs aicinām ikvienu skolotāju un izglītības darbinieku lietot šo materiālu.
AKTĪVI.
Aktīvas mācību metodes iedvesmo skolēnus uzdot jautājumus par savu domāšanas veidu, par savām vērtībām un lēmumiem, kādus viņi pieņem ilgtspējīga dzīveveida kontekstā.
Rokasgrāmata piedāvā aktīvas mācīšanās pieejas, lai mērķtiecīgi iesaistītu skolēnus izzināt ilgtspējības tēmas.
IESAISTĪŠANA.
Galvenais mērķis ir, lai skolēni būtu atvērti pārmaiņām, rīkotos sadarbojoties, domātu, diskutētu un izdarītu secinājumus par dažādām dzīves aktivitātēm holistiski, kritiski un radoši viss cilvēces labā.
PROFESIONĀLI.
Šis mācību metožu komplekts tiek radīts ar Erasmus + programmas atbalstu un izstrādāts, sadarbojoties četriem partneriem.:
- Ilgtspējīga dzīvesveida Sadarbības mācību centrs Inland Norvēģijas Lietišķo zinātņu Universitātē, Hamara, Norvēģija.
- Lietuvas bērnu un jauniešu centrs, Viļņa, Lietuva.
- Tehniskās jaunrades centrs “Annas 2”, Rīga, Latvija.
- Eesti People to People, Tallina, Igaunija.
ROKASGRĀMATA
ILGTSPĒJĪBA PRASA, LAI PILSOŅIEM BŪTU NOTEIKTAS ATSLĒG-KOMPETENCES.
Rokasgrāmata tika sadalīta daļās, vadoties pēc ilgtspējīgas attīstības atslēg- kompetencēm. Jūs varat izmantot aktivitātes vadoties pēc tā, kādus kompetenci gribat apgūt, kādu mācību pieredzi un uzvedību gribat pārņemt un cik daudz jums ir laiks. Katrā aktivitātā iekļautas vairākas kompetences, kurās aktvittāte iesaista un skolotājs, iesaistot sarunās un diskusijās skolēnus, var izvirzīt konkrētas mērķkompetences.
Ja vēlies lejuplādēt visu materiālu vienā failā - lieto šo linku.